Start Rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu

Rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu


Tadeusz ProkopTadeusz Prokop, kapitan Żeglugi Śródlądowej w Sandomierzu:
- Rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu to niezapomniana przygoda. Jest jedną z wielu form zwiedzania miasta. Płynąc pod prąd, w górę rzeki podziwiamy przyrodę i zachodnią część Starego Miasta z kościołem świętego Jakuba, zamkiem, synagogą. Kiedy zmienimy kierunek, i popłyniemy z nurtem, z lewej strony odsłania się widok najstarszej szkoły średniej w Polsce, Collegium Gostomianu. Później widzimy zamek, katedrę i Dom Długosza. Widzimy miasto od strony wschodniej. Z Wisły doskonale widać już Góry Pieprzowe. Warto przepłynąć się najdzikszą rzeką Europy. Rzeka to żywioł nieprzewidywalny. W 2010 roku ogromna, ośmiometrowa fala siała tu spustoszenie. W 2011 roku niski poziom rzeki powodował, że Wisłę można było przejść w bród. Wisła staje się też coraz czyściejszą rzekę. Można spotkać raki oraz gatunki ryb, których wcześniej tu nie było. Jako kapitan, zapraszam na rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu

Statek Maria w Sandomierzu


Rejs statkiem po Wiśle jest niezapomnianą przygodą. Podczas rejsu, oglądamy panoramę Sandomierza - miasta leżącego na wysokiej skarpie. Widok zachwyca. Urzekają strzeliste wieże kościołów i górująca na skarpie bryła Collegium Gostomianum. Rejs statkiem po Wiśle w Sandomierzu trwa zazwyczaj pół godziny. Piętnaście minut w dół i piętnaście minut w górę Wisły.

Statek odpływa z bulwaru imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego znad Wisły.

w sezonie: /kwiecień-październik/ rejsy odbywają się od rana do wieczora
listopad-kwiecień: statek nie pływa
bilety: normalny 35 zł; ulgowy* 30 zł
* ulgowy dotyczy tylko dzieci i młodzieży szkolnej

Godzinne rejsy Wisłą w Sandomierzu Statek w Sandomierzu oferuje przejażdżkę nie tylko w trzydzieści minut. Oferujemy godzinne rejsy, po pół godziny w każdą stronę. Istnieje możliwość zamówienia rejsu po Wiśle w Sandomierzu trwającego dowolny czas. Zamówienie należy składać odpowiednio wcześniej.


Zachód słońca na wyspie To oferta na indywidualne zamówienie dla grup zorganizowanych. Godzinne lub dwugodzinne rejsy w górę rzeki z postojem w najlepszym z możliwych miejsc widokowych. Tam z powodzeniem można zapalić ognisko lub urządzić grilla. Wrażenie pozostawia kontakt z przyrodą i sprawi że zachody słońca będą przypominały Sandomierz. Kilkugodzinne rejsy po Wiśle w Sandomierzu odbywają się tylko przy sprzyjających stanach wody i odbywają się na indywidualne zamówienia.

Panorama Sandomierza od strony Wisły


 


Sandomierz