Start Zabytki Sandomierza Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu to podziemne korytarze i piwnice, które powstawały od piętnastego wieku. Kopane przez kupców sandomierskich zamieszkujących dzisiejszy Rynek Starego Miasta. Służyły do magazynowania towarów, którymi kupcy handlowali. Dzisiaj zwiedzamy dawne piwnice, połączone współcześnie w całość, tworzą podziemną trasę turystyczną, liczącą niespełna pół kilometra długości. Najgłębsza piwnica położona jest na dwunastu metrach. Podziemna trasa turystyczna w Sandomierzu to jedna z największych atrakcji miasta.

Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej, czyli sandomierskich podziemi, zaczynamy od wejście, które znajduje się przy ulicy Oleśnickich, boczna od Rynku, od ulicy Opatowskiej (przy poczcie). Po zakupieniu biletu w kasie oczekujemy na wyznaczenie godziny wejścia, które odbywa się z przewodnikiem w grupie zorganizowanej. Dla turystów indywidualnych opłata za przewodnika wliczona jest w cenę biletów. Podziemia w Sandomierzu są warte polecenia, jako ciekawe miejsce do zwiedzania.

lokalizacja: ulica Oleśnickich, czyli boczna ulica od Rynku (przy poczcie).
Czas zwiedzania: do 45 minut
Zwiedzanie: tylko z przewodnikiem
dostępność dla turystów: w sezonie: w godzinach od 10 do 19 we wszystkie dni tygodnia; po sezonie od 10 do 17

bilety wstępu: normalny 19 zł, ulgowy 15 zł
bilety ulgowe przysługują: młodzieży szkolnej, studentom za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, emerytom i rencistom

 


Sandomierz